AAT’nin asıl amacı çevresel kirliliği önlemektir. AAT’lerde ilk basamak çözünmüş maddeyi katı maddelere dönüştürerek sudan fiziksel ayırma ile uzaklaştırmaktır. Çoğu zaman, farklı türlerde kirleticilerin aşırı yüklenmesiyle tesis baş etmek zorundadır ve bu nedenle alınan sonuçlar her zaman istenen standartları karşılamaz.

Tesisiniz tam kapasitede çalışmıyor olabilir veya tasarlandığından daha yüksek kapasitede çalışması gerekebilir. Böyle durumlarda yüksek çamur miktarı, yüksek enerji maliyeti, yüksek kimyasal maliyetleri ve işçilikle bağlantılı sorunlar ortaya çıkabilir.

AAT’lerin zor durumlar altında çalışması beklenir. Bu sistemler günümüzün sıkı çevresel taleplerine ve endüstri ihtiyaçlarına ayak uydurmaya çalışmaktadır.

Bir AAT’nin hedefi BOİ,KOİ, AKM, Yağ Gres, N,ve P için belirlenen limitlere mümkün olan en düşük maliyetle uyan temiz su üretmektir.

Kabaçam Çevre Danışmanlık olarak, müşterilerinin Atıksu Arıtma Tesisi ihtiyaçlarının tümüyle başa çıkacak bir dizi çözümler sunuyoruz.

Yeşil Dünya, Yaşanabilir Çevre anlayışıyla en kaliteli hizmeti vermeyi ilke edinmiş firmamız Atıksu Arıtma alanında müşterilerinin yanında yer almaktadır. 

Firmamız, deneyimli mühendis kadrosu ile faaliyet alanlarındaki teknolojik gelişmeleri sürekli yakından takip ederek çevreye uyumlu arıtma teknolojilerinin uygulanması konusunda yoğun çalışmalar yürütmektedir. Uygulamalarımızda kaliteli ürünler kullanılmakta ve böylece sorunsuz, işletilmesi kolay tesisler kurulmaktadır.

Ayrıca mevcut olan fakat ihtiyacı karşılamayan veya yetersiz ya da yanlış yapılan arıtma tesisleri, tarafımızdan yeniden ele alınarak en baştan fizibilite ve tasarım süreçlerinden geçirilerek iyileştirme ve revizyon işlemlerine tabii tutulmakta, böylece verimli bir şekilde işler hale getirilebilmektedir. Arıtma tesislerinin yapımı olduğu kadar işletilmesi de önemlidir. İyi koşullarda işletilemeyen arıtma tesisleri çevrenin korunması amacına hizmet etmeyecektir. İşte bu yüzden firmamız arıtma tesislerinin iyi işletilmesi, mevcut sorunlarının çözülmesi konularında da hizmet vermektedir.

Atıksu Arıtma Tesislerinin işletilmesi sırasında karşılaşılan sorunlar irdelenerek uzman mühendis kadromuzla en ekonomik ve kesin çözümler üretiyor, tesisin uygun deşarj standartları sağlayacak hale getirilmesini sağlıyoruz. Ayrıca tesisin iyi işletilebilmesi için tesis işleri için görevlendirilen kişiye uygulamalı eğitimler veriyor ve tesis işletme klavuzu teslim ederek çok ciddi problemler yaşanmadığı sürece tesisin sorunsuz işletilmesinin altyapısını  hazırlıyoruz. Bu sayede müşterilerimizin beklentilerin üzerinde hizmet sunarak, maliyetlerini azaltmış oluyoruz.